Metode koje vam nudimo o tome kako oprati plišanu igračku su najučinkovitije i najčešće korištene od strane majki. Bilo da se radi o tradicionalnoj metodi koju su koristile naše bake ili novoj metodi, jednako je učinkovita za dobivanje čiste i dezinficirane plišane igračke. Bit ćete zadovoljni svojim radom, ali i zdravljem svoje djece.
Uvijek se pitamo nekoliko pitanja o održavanju dječjih igračaka: kako ih očistiti? Na koji način bi se trebala održavati učestalost čišćenja ? Koristimo li najbolji način? Sve to kako bismo ih usrećili. To se posebno odnosi na njihove plišane igračke koje su im neophodne tijekom dana i neodvojive su im pri spavanju.
U ovom članku pronaći ćete odgovore na sva svoja pitanja i više nećete smatrati da je čišćenje omiljenih igračaka vaše djece naporno. Naprotiv, uživat ćete u ovom kućanskom zadatku koji smo oduvijek smatrali teškim.
Koji su najprikladniji proizvodi za čišćenje plišanih igračaka za djecu?
Kada peremo dječju odjeću, moramo voditi računa o proizvodu za čišćenje koji koristimo. Isto vrijedi i za njihove plišane igračke , budući da se radi o igračkama koje nose sa sobom cijeli dan. Grizu ih, žvaču, maze… Stoga moramo koristiti proizvode koji neće imati štetne učinke na zdravlje naših beba i djece .
Najpreporučljiviji proizvodi
Važno je odabrati proizvode koji su prikladni za osjetljivu kožu, hipoalergeni i, naravno, ugodnog mirisa. Navodimo nekoliko prirodnih i prerađenih proizvoda koji ne ugrožavaju zdravlje vaših mališana.
- Krupna sol
- Soda bikarbona
- Brašno
- Glina
- Omekšivač
- Tekućina za pranje posuđa
- Šampon
- Neutralni sapun
- …
Kako oprati plišanu igračku bez oštećenja?
Ovo je pitanje koje si postavlja svaki roditelj. Kako oprati plišanu igračku bez oštećenja . Prvo, potrebno je pročitati etiketu igračke i slijediti upute. Tamo možete vidjeti trebate li je prati ručno ili u perilici. Koliko dugo treba trajati pranje i koji su proizvodi najprikladniji za vrstu igračke.
Kada ste sve to učinili, provjerite unaprijed na malom dijelu plišane igračke proizvod koji planirate koristiti. Na taj način ćete biti sigurni da nećete oštetiti igračku.
Nekoliko savjeta za njegu plišanih igračaka kada ih perete ručno:
Nudimo vam nekoliko savjeta za njegu plišanih igračaka kada ih perete ručno:
- Tijekom sušenja nakon dezinfekcije ako je potrebno i pranja, uvijek protresite plišanu igračku kako biste površinu i punjenje učinili mekanim i pahuljastim te joj vratili izvorni oblik.
- Koristite dnevno svjetlo, a ne sunčeve zrake za sušenje. To je prikladnije za igračke svijetle boje i tako će uvijek izgledati kao nove.
- Koristite četku za kosu za četkanje plišane igračke kako bi ponovno bila ugodna, mekana i svilenkasta na dodir. Isto se može učiniti i za plišane igračke s dlakama.
Što provjeriti tijekom pranja
Kako biste izbjegli katastrofu nakon pranja i završili s čistom plišanom igračkom, ali oštećenom, potrebno je obratiti pažnju na:
- Provjeriti da plišana igračka nema nikakve dodatke, poput odjeće ili malih predmeta u rukama, koji bi mogli izblijediti tijekom pranja.
- Popravite eventualne poderotine , rupe i rasparane šavove koji zahtijevaju popravak. Kako se ne bi pogoršali tijekom pranja, stavite plišanu igračku u mrežicu ili jastučnicu.
- Vrijeme, jer sunce mora biti prisutno ako nemate sušilicu. Kako bi se plišana igračka što bolje i brže osušila kako vaše dijete ne bi bilo neraspoloženo kada zatraži svoju igračku.
Koje su najučinkovitije metode pranja?
Metoda čišćenja ovisi prvenstveno o informacijama na igrački. Kada odaberete proizvode koji su najprikladniji za plišanu igračku vaše djece i koji ne predstavljaju nikakav rizik za njih, na vama je da odlučite hoćete li je prati u perilici ili ručno.
Savjeti za one koji se odluče za ručno pranje
Ova metoda je idealna za male i svježe mrlje ili za najbolje očuvanje stanja igračke. Dakle, ne zahtijeva dugu trajanje niti neugodno razdvajanje za dijete. Nudimo vam nekoliko metoda koje ne zahtijevaju puno pripreme i koje vas neće koštati bogatstvo.
Različite metode ručnog pranja
Metoda za omiljenu igračku
Omiljeni predmet vašeg djeteta. Njegovo čišćenje mora se obaviti s najvećom pažnjom. Evo jedne od metoda za pranje omiljene igračke.
- Stavite prljavu igračku u pamučnu vrećicu.
- Stavite odgovarajuću količinu krupne soli.
- Zatvorite vrećicu i snažno je protresite.
- Nakon nekoliko minuta, igračka je čista, a sol postaje crna.
Dobro je znati da upotreba soli, odnosno natrijevog klorida, pomaže u apsorpciji prljavštine zbog svog snažnog dezinfekcijskog učinka. Ne samo da čisti igračku, već također učinkovito ubija bakterije i viruse koji bi mogli zaraziti vašu djecu. Nakon toga, imat ćete čistu plišanu igračku koja neće štetiti zdravlju vašeg djeteta.
Metoda pranja plišane igračke
- Posipajte plišanu igračku zemljom iz Sommièresa.
- Ostavite da djeluje cijelu noć ili nekoliko sati, ovisno o veličini mrlje.
- Očistite plišanu igračku s vlažnom krpom namočenom u sapunici.
- Prođite vlažnom krpom za ispiranje.
- Zatim suhom krpom za sušenje.
Ovdje je zemlja iz Sommièresa kamen smanjen u prah. To je 100% prirodna glina bezopasna za ljude i djecu.
Metoda za čišćenje velike plišane igračke
Zbog svoje veličine, pranje velike plišane igračke zahtijeva strpljenje i energiju. Međutim, nije nemoguće oprati je ručno. Dovoljno je:
- Očistiti veliku plišanu igračku primjenom zdrobljene pulpe krumpira na igračku.
- Ostaviti da se osuši cijelu noć.
- Sljedećeg jutra, nježno četkati veliku plišanu igračku četkom s tvrdim vlaknima ako ima dlake, inače je samo ostaviti da se osuši.
Metoda sa sodom bikarbonom
- Ulijte sodu bikarbonu i brašno u vrećicu.
- Stavite plišanu igračku u vrećicu.
- Pričekajte najmanje 5 sati prije nego što je izvadite, a zatim je očetkajte.
Soda bikarbona pomaže u borbi protiv malih nametnika i izvrsna je pomoć u čišćenju našeg okoliša zahvaljujući svojoj učinkovitosti u čišćenju . Osim toga, često je mudrije ne ubiti sve bakterije, jer postoje i one koje su korisne.
Uvijek je potrebna određena opreznost kako bi vaše dijete pronašlo svoju omiljenu igračku ili plišanu igračku onakvu kakva je bila prije velikog putovanja čišćenja . I da budu mekane i mirisne za novu avanturu sa svojim vlasnicima.
Odaberite pranje u perilici
Za još više čistoće i brigu o igrački vaše djece, možete je prvo oprati ručno prije nego što je stavite u perilicu. Tako možete sami ukloniti mrlje, a zatim je staviti u perilicu za dodatnu čistoću.
Čak i u perilici, važno je znati neku metodu čišćenja :
Pranje plišane igračke u perilici
Prvo je potrebno dobro provjeriti šavove vaše plišane igračke prije nego što je stavite u perilicu . Također je pametno provjeriti je li igračka ukrašena dodacima kako ih ne biste oštetili.
Šteta bi mogla biti prilično dosadna za vaše dijete, a posebno za igračku da bude u dobrom stanju. Ako se punjenje ikada izvuče iz medvjedića, tada morate biti dobar krojač. Tada ste spremni za pranje:
- Stavite plišanu igračku u jastučnicu ili mrežicu za rublje. Kako biste izbjegli bilo kakve neugodnosti ili incidente.
- Dodajte tekući deterdžent za vunu ili nekoliko kapi šampona.
- Dodajte omekšivač.
- Zatvorite plišanu igračku u jastučnicu, a zatim je stavite u perilicu.
- Odaberite program prilagođen za osjetljivo rublje , to jest na 30 °C i blago centrifugiranje (400 do 500 okretaja u minuti). Ovo ovisi o etiketi igračke, inače je bolje nježno i dugo pranje kako ne biste oštetili boju niti materijal. Tako ćete zadržati stanje igračke kao što je bilo.
- Ostavite plišanu igračku da se osuši na zraku vani na ručniku, što je najidealnije. Ali možete je staviti i u sušilicu, uvijek na duže vrijeme kako biste zadržali plišanu igračku netaknutom.
- Prođite četkom za kosu ili čistom četkom za nokte za plišane igračke s dlakama kako biste vratili živost i volumen krznu.
Koliko često plišane igračke zahtijevaju pranje?
Pranje omiljene igračke s odgovarajućom metodom treba se obavljati redovito. Pogotovo ako želite zadržati svoje dijete zdravim. Jer ovu plišanu igračku može nositi svuda gdje ide, kada je u vrtiću, ili kada ide u park, kao i po cijeloj kući, a ponekad je nosi i na ulicu…
Stoga je bolje obaviti čišćenje i dezinfekciju svaki tjedan ako se vaše dijete ne može odvojiti od nje gdje god ide. Inače, za bebe koje su većinu vremena u svom krevetiću, u vašim rukama ili u vrtiću, čišćenje se može obaviti 2 do 3 puta mjesečno.
Za stariju djecu, pranje omiljene igračke ne mora se obavljati redovito, već kada vi ili oni sami mislite da je vrijeme za pranje? Tada ih možete početi odgovarati da sami brinu o svojoj igrački i tako će to moći raditi kao dio svojih svakodnevnih zadataka. Osim toga, imat ćete vrijeme za opuštanje, ali ipak to zahtijeva nadzor, jer nikada nije dobro ostavljati djecu samu s proizvodima za čišćenje.
Kako natjerati dijete da prihvati pranje?
Omiljena igračka ili plišana igračka nosi miris doma, koji vaše dijete nosi svuda sa sobom. To mu podsjeća na miris poznatog i sigurnog okruženja. Ova igračka, koja je za vaše dijete omiljena igračka, smatra je čak i prijateljem umjesto obične igračke koju mu možete oduzeti iz ruku. Dakle, što možemo učiniti kako bismo izbjegli vikanje i krize kada je vrijeme da se njegova igračka opere? Bez panike! Danas vam nudimo naše najbolje savjete kako biste mogli oprati omiljenu igračku i plišanu igračku u potpunom miru.
Umirivanje najmlađih
Najbolja opcija za pranje u miru i tišini je kupiti plišanu igračku u nekoliko primjeraka. U tom slučaju možete oprati jednu od plišanih igračaka dok druga pravi društvo vašem djetetu. Ovdje ćete moći zamijeniti čistu plišanu igračku s onom koja je prljava. Ova metoda je korisna za umirivanje vašeg djeteta, ali i za smanjenje vaše učestalosti čišćenja .
Ali ako niste razmišljali o ovoj ideji od početka i više nije moguće nabaviti druge primjerke igračke.