Kvalitetan pliš: Kako ga pronaći?

Svi roditelji su svjesni da je doudou neophodan tijekom rasta njihovog djeteta. Međutim, nije uvijek jednostavno pronaći kvalitetnu i sigurnu plišanu igračku za vašeg mališana. Na tržištu postoji mnogo različitih plišanih igračaka koje nisu sve vrlo kvalitetne. Zato postoje mjere opreza koje treba poduzeti prije nego što kupite plišanu igračku koja vam se čini savršenom. U ovom članku ćete pronaći sve potrebne informacije koje treba uzeti u obzir kako biste bili sigurni da ste napravili pravi izbor doudoua.

Odvojite vrijeme da provjerite plišanu igračku prije kupnje

Iako svaka plišana igračka izgleda mekano, čvrsto i lako za rukovanje, ne smijete zaboraviti da je to pravi pratitelj vašeg djeteta, kojeg može nositi svuda sa sobom i držati ga blizu sebe jako dugo. Stoga je potrebno maksimalno osigurati vaše dijete s ovim doudouom. Ako se odlučite kupiti plišanu igračku u trgovini, slobodno provjerite čvrstoću njenih elemenata . Kao što su oči, nos, dodaci plišane igračke, važno je da su dobro pričvršćeni i da ne otpadaju.

Ako imate mogućnost, protresite doudou nekoliko minuta, to će vam također omogućiti da osigurate držanje dlačica. Važno je da oči ne mogu biti iščupane , jer je poznato da mališani vole povlačiti za njih. Odvojite vrijeme da dodirnete plišanu igračku, ali i da provjerite šavove na njoj. Naime, bolje je da su punjenja potpuno nepristupačna.

Odaberite plišanu igračku prema materijalu

Osim toga, još jedan kriterij koji vam može pomoći u odabiru kvalitetne plišane igračke je njen materijal izrade. Jasno je da je bolje dati prednost mekom i sigurnom materijalu za kožu vašeg djeteta s obzirom na to da će ga vjerojatno dugo zadržati i puno ga grliti. Osim toga, mališani više vole kada je njihova plišana igračka vrlo mekana, kako bi je mogli maziti, što je mnogo ugodnije i umirujuće. U tom smislu, možete provjeriti materijal plišane igračke.

Materijali se razlikuju, plišana igračka može biti od lana, vune, pamuka, poliestera itd. Ipak, idealno je odabrati prirodni materijal , kao što su vuna, lan ili pamuk. To su kvalitetni materijali, hipoalergeni . Tako ćete biti sigurni da imate otpornu plišanu igračku koja je sigurna za kožu vašeg mališana, koja neće biti nadražena čak ni kada spava s njom. Dok sintetički materijali mogu zadržati više mirisa i izblijediti kada ih perete.

Bilo da je riječ o internetu ili trgovini, uvijek ćete pronaći potpune informacije o materijalu izrade doudoua, na etiketi ili u odjeljku “sastav” ili “materijal” na internetskoj stranici.

Informirajte se o održavanju plišane igračke

Također je poželjno odabrati plišanu igračku jednostavnu za pranje , koja ne zahtijeva složeno održavanje. Dijete je nerazdvojno od svog doudoua i nosi ga svuda sa sobom! Plišane igračke su stoga vrlo često izložene mrljama i prljavštini. Zato je potrebno dati prednost plišanoj igrački koju je lako očistiti kako biste osigurali da se vaše dijete privija uz uvijek čistu plišanu igračku. Plišane igračke od pamuka ili vune, na primjer, poznate su po tome što se lako peru, na najmanje 30°.

Ipak, ne smijete zanemariti redovito održavanje plišane igračke kako biste spriječili da postane leglo bakterija i uklonili mirise ako je potrebno. Stoga se preporučuje da odvojite vrijeme za pranje plišane igračke barem jednom mjesečno , ako plišana igračka nije previše prljava. Uvijek se možete osloniti na ono što je navedeno na etiketi kako biste saznali kako prati plišanu igračku. Imajte na umu da je kvalitetna plišana igračka trebala brzo sušiti, što smanjuje vrijeme razdvajanja između vašeg djeteta i njegovog omiljenog doudoua.

Kao i kod materijala plišane igračke, metoda njenog održavanja uvijek je navedena i dostupna, na etiketi ili u detaljima proizvoda na mreži.

Odaberite plišanu igračku prilagođenu dobi djeteta

Za sigurnost vašeg djeteta, također je važno odabrati kvalitetnu plišanu igračku prilagođenu njegovoj dobi . Na primjer, tijekom prvih mjeseci života vašeg djeteta, bolje je ne kupovati plišanu igračku koja ima baterije. Također budite oprezni s plišanim igračkama koje se ne preporučuju za djecu mlađu od 36 mjeseci.

Oznake i norme koje će vam pomoći u odabiru kvalitetne plišane igračke

Bilo da je riječ o etiketama plišanih igračaka ili detaljima proizvoda na internetskoj stranici, možete provjeriti je li doudou izrađen prema normi ili oznaci koja jamči njegovu kvalitetu. Postoji nekoliko njih, a evo glavnih oznaka i normi koje možete primijetiti.

Europska sigurnosna norma

To je jamstvo sigurnosti za vaše dijete. Ako proizvođač ima CE oznaku na svojim plišanim igračkama, to znači da ispunjavaju određene zahtjeve. One su sigurne s gledišta njihovih mehaničkih i fizičkih svojstava, zapaljivosti i mogućeg migriranja kemijskih tvari .

Oznaka CE znači da je proizvođač u skladu s tim normama europske regulative. Ako plišana igračka nema ovu oznaku, budite oprezni s kvalitetom proizvoda, sigurnosne norme vjerojatno nisu ispoštovane. Međutim, proizvođač je odgovoran za postavljanje ili ne postavljanje ove norme na svoj proizvod, pa je ta informacija točna samo ako je proizvođač u dobroj vjeri.

Oznake neovisnih organizacija

Postoje i neovisne organizacije koje provode kontrole. Na primjer, oznaka NF-Mala djeca označava poštivanje još kompletnijeg i strožeg skupa zahtjeva s gledišta sigurnosti i kvalitete proizvoda . Proizvođač se obvezuje poštivati ta pravila kako bi dobio ovu oznaku, koja se odnosi na igračke za najmlađe, igračke na otvorenom i opremu za bebe. Ako vam je važno kupiti plišanu igračku iz poštene trgovine, postoji oznaka Max Havelaar, koja jamči proizvod iz etične i održive trgovine te time pravednu distribuciju prihoda dobivenih od proizvoda.

S druge strane, neovisne oznake stranog podrijetla također jamče kvalitetu proizvoda. Njemačka oznaka GS osigurava da svaka igračka poštuje propisanu regulativu, a oznaka GUT odnosi se na tehničke i pedagoške kvalitete igračke. Na kraju, možete također primijetiti oznaku SpielGut koja potvrđuje da igračke ne sadrže toksične tvari.

Oznake za osiguranje kemijske bezopasnosti

Trenutna regulativa zabranjuje da igračke, kao i plišane igračke, budu sastavljene od određenih kemijskih elemenata (olovo, aluminij, krom…) jer mogu doći u kontakt s ustima djece. Ali ako želite imati još veću sigurnost u tom pogledu, znajte da oznaka Oeko-Tex jamči da plišana igračka sadrži nula štetnih kemijskih proizvoda za kožu vašeg djeteta. Također je moguće kupiti bio plišane igračke. Oznaka AB (organska poljoprivreda), jamči autentičnost materijala izrade plišane igračke. Plišane igračke s ovom oznakom potvrđuju organsku poljoprivredu u 98% i bez ikakvog kemijskog tretmana .

Posljednji savjeti prije kupnje plišane igračke

Kako biste osigurali kvalitetnu plišanu igračku, razmislite o provjeri upozorenja na etiketi plišane igračke. Izbjegavajte traženje najbolje ponude , to će vam donijeti plišanu igračku loše kvalitete koja neće dugo trajati. Općenito, te plišane igračke ne ispunjavaju sigurnosne zahtjeve. Ako želite kupiti na internetu, možete također provjeriti komentare osoba koje su kupile svoju plišanu igračku i pronaći odgovore o kvaliteti iste.

Pronaći kvalitetnu plišanu igračku, kriteriji i norme koje će vam pomoći

Shvatili ste, potraga za kvalitetnom plišanom igračkom zahtijeva nekoliko koraka i precizne kriterije koje treba uzeti u obzir. Sada imate sve informacije koje su vam potrebne da odlučite koju će plišanu igračku vaše dijete imati zadovoljstvo upoznati. Ako imate druge ideje za što bolji odabir plišane igračke, slobodno ih podijelite u komentarima. Također nam recite ispunjava li ovaj članak vaša očekivanja, cilj je podijeliti kvalitetne informacije.

Komentiraj

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)